Muzeum Jindřichohradecka je významnou paměťovou institucí regionu a jednou z nejstarších organizací svého druhu v celých jižních Čechách. Jeho obsáhlá sbírka zahrnuje více jak 100 000 sbírkových předmětů, přičemž každoročně se díky darům nebo koupi rozroste o zhruba tisícovku dalších.
Ty vůbec nejcennější exponáty, ale i tajemné předměty, u kterých budou moct návštěvníci hádat jejich využití, budou představeny na výstavě trefně nazvané Poklady z muzea.
Vernisáž se koná ve čtvrtek 19. června v 16.00 hodin ve výstavní síni na Balbínově náměstí 19/I v Jindřichově Hradci a její součástí bude také křest tematického kalendáře muzea nebo vystoupení známé kapely Old Steamboat Jazz Band.
Výstava bude v jezuitském semináři na Balbínově náměstí k vidění až do 6. ledna příštího roku. Srdečně zveme k její návštěvě.




